Selam millet bugün adsenseden bir mail geldi ve siteniz reddedildi. Tabi hemen internetten araştırmaya başladınız adsense neden kabul etmedi felan filan.

Eğer bunu araştırıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. haydi bakim adsense onayı için eksiklerimizi giderlim.

Search Console Kaydı

Google Search Console, web sitesi olan bilgisayar kullanıcılarına Google tarafından ücretsiz sunulan bir web hizmetidir. Web site sahiplerinin internet sitelerini Google dizinine eklemelerini, dizindeki durumunu kontrol etmelerini ve optimize etmelerini sağlar.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Google_Search_Console

Evet arkadaşlar web sitenizi Google dizinine eklediniz mi?

Eğer search console ile sitenizi eklemediyseniz google botları belirli aralıklarla web sitenizi ziyaret etmeyecektir, ziyaret olmayan web sitesinide dizine eklemeyecektir tabi buda size hit kaybı yaratacaktır. Kısa bir not düşmek istiyorum, search console kaydı yapıldığında hemen adsense başvurusu yapmayın, aradan minimum 3-4 gün geçsin ki google dizinine siteniz eklensin.

Search console kaydı yapmak isterseniz, yukarıda başlığa url ekledim, oraya tıklayarak hemen kayda başlayabilirsiniz.

Google Analytics Kaydı

Google Analytics nedir diye iki kere anlatıpta sitemizi çöp etmeye gerek yok tabiki. Google Analytics ile Seo ilişkisi adlı yazımızı okuyarak Google Analytics kaydını yapabilirsiniz. Lütfen içeriği okuyarak kayıt yapın, sizler için güzel bilgiler aklardım.

Peki Google Analytics neden gerekli, yahu siz tanımadığınız kitlesini bilmediğiniz birisine reklam verirmisiniz tabikide vermezsiniz sizin yapmadığınızı Google amcada yapmıyor malesef.

Web sitenize gelen kitleyi ölmenizi sağlayan bu araç, google içinde bir keşif aracıdır.

Google Analytics kaynı yapmak için başkıltaki bağlantıyı izleyen başlayabilirsiniz.

Gizlilik ve İletişim Sayfasının Önemi

Google sitenizi ne kadar önemsiyor olsada, sitenin yöneticisinede o kadar değer vermektedir. Yani siz gelen ziyaretçilerinizi ne derece koruyorsunuz, onlara ait verileri ücüncü taraf ile paylaşıyor musunuz bunlar dikkat ediyor.

Okumalısınız:   İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İletişim sayfası ise, kitlesi site sahibine ulaşabilir mi? bu yüzden önem vermektedir, düşünsenize telefoncudan telefon aldınız garantisi var garanti firmasını bilmeden gelişi güzel garantiye gönderebilir misiniz? işte aklınızdaki sorunun cevabını soru ile yanıtladım. İletişim ve gizlilik sayfası önemlidir.

İçerik Kalitesi

Muhtemelen, araştırırken bunları görmüşünüzdür, en az 500 kelimelik 20-30 makale. İnanın öyle bir şey yok, kaliteli ve özgün olan her site google için gözde sitedir. Özgün olun, kaliteli içerikler üretin.

Benim kuzenim, yandex çeviri kullanarak 10 adet içerikle adsense onayı aldı. Ben ilk başta inanmadım ama içeriklerine baktığımda içerikleri özgündü.

Size Açılış Hızı

Sitenizin açılması eğer saniyeler sürüyorsa, o siteyi kapatın. Google bunlara kendisi için bakmıyor arkadaşlar, yavaş açılan bir siteye kimse girmez site açılmadan geri çıkar ve google reklam vereninin reklamını gösteremez bu yüzdende yavaş siteler nasıl insanlar için itici bir özelliğe sahipse google içinde iticidir.

Bunları yapıpta hala onay alamıyorsanız size gelen mail ile birlikte iletişim kısmında benimle iletişim kurup ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Ha birde şöyle bir konu var, içeriklerimi gelişi güzel yazdığıma dair, yahu ben özgün olmak için sohbet edasında içerikler üretiyorum. umarım beğeniyorsunuzdur.

Herkese bol kazançlar dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz