Alexa Sıralaması web sitelerin popülerliğini ölçmemize yardımcı olan bir araçtır. Belirli süre boyunca hem dünya üzerinden, hemde ülke üzerindeki popülerliğini ölçmekte olan bir sistemdir

Alexa Sıralaması Önemlimi?

Bir çok web sitesi için önemi oldukça büyük olan bu sistem, rekabete karşı ne yaptığını bilmeniz için harika bir araçtır. Fakat, kendi web sitenizi değerlendirirken tavsiyem, daha güvenilir olacağı için Google Analytics’ten gelen verilere sadık kalmak olacaktır.

Rakip sitelere bakarken, web sitelerinin sizinkine göre ne kadar popüler olduğuna dair bir fikir için Alexa Rank’a hızlı bir göz atın. Tam Web Sitesi Trafik Analizi raporunda Alexa, her iki web sitesindeki anahtar kelimeleri inceleyerek ve kitle demografik bilgilerine bakarak kitlenizin rakiplerle nasıl çakıştığını gösterir.

Alexa Sıralaması Nasıl Düşürülür?

Elbette internette web sitelerimizin popülerliğini yakalamayı her web site sahibi istemektedir. Alexa sıralamasını düşürmek için bol bol özgün içerik girerek ziyaretçi sayımızı arttırmak olacaktır birinci önceliğimiz bu.

Alexa toolbar kullanan tarayıcı, alexa ölçümü hızlandırmakta olduğu için ve tüm internet kullanıcılarında bo araç yüklü olmayacağı için hemen aşağıdaki kodu sitemizin footer kısmına ekliyoruz.

<iframe name="https://mehmetbilgin.net" src="https://www.alexa.com/minisiteinfo/https://mehmetbilgin.net" style="height:200px;" width="100%" scrolling="no" frameborder="0" target="_blank">https://mehmetbilgin.net</iframe><br/>

Yukarıdaki kodlardan bizim web site adresimiz yerine kendi site adresinizi yazın. Footer kısmına eklediğinizde kod asağıdaki gibi çalışacaktır.


Umarım içeriğimiz faydalı olmuştur, yorum kısmından görüş ve önerilerinizi beklerim, bir dakikanızı almayacaktır.

Summary
Alexa Sıralaması Nedir? Nasıl Düşürülür? Önemi Nedir?
Article Name
Alexa Sıralaması Nedir? Nasıl Düşürülür? Önemi Nedir?
Description
<p><strong>Alexa Sıralaması</strong> web sitelerin popülerliğini ölçmemize yardımcı olan bir araçtır. Belirli süre boyunca hem dünya üzerinden, hemde ülke üzerindeki popülerliğini ölçmekte olan bir sistemdir</p> <h3>Alexa Sıralaması Önemlimi?</h3> Bir çok web sitesi için önemi oldukça büyük olan bu sistem, rekabete karşı ne yaptığını bilmeniz için harika bir araçtır. Fakat, kendi web sitenizi değerlendirirken tavsiyem, daha güvenilir olacağı için Google Analytics'ten gelen verilere sadık kalmak olacaktır.
Author
Publisher Name
Mehmet Bilgin
Publisher Logo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz