Merhaba, yeni bir içerik ürettiniz ve içeriklerinizin insan tarafından daha fazla görüntülenmesini istiyorsunuz youtube’da reklam vermek istiyorsunuz ama nasıl verilir bilmiyorsunuz.

Hadi o halde reklam vermeye başlayalım.

Öncelikle https://ads.google.com/ sitesine gidiyoruz ve google hesabımız ile oturum açıyoruz ve hesap oluştur diyerek ilerliyoruz.

Ardından aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Kare içine aldığım yerde bulunan uzman moduna geç kısmına tıklayıp ilerleyin ve hemen karşınızda çıkan Marka Bilinirliği ve Erişim yazan kısma tıklayın.

Ardından hemen aşağıdaki görseldeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Oradan videoyu seçin ve atlanabilir yayın içi olanı işaretledikten sonra sayfayı aşağıya kaydırın ve devam butonuna tıklayın.

Sonraki sayfada sizden kampanya için ne kadar harcama istediğinizi soracak, harcaman istediğiniz tutarı girin ve sayfayı aşağıya doğru indirin dil ve ülkeyi seçin ve hemen ardından Hedef BGBM teklifini girin.

Hedef BGBM teklifi nedir?

Hedef BGBM, Bin gösterim başına sizden kesilecek olan ücrettir, yani sizin reklamınız 1000 kişiye gösterildiğinde sizden ne kadar alınsın diye soruyor.

Not: BGBG yi 4-5₺ arasında girin, ücreti düşük tutmak reklam görünürlüğünü azaltacaktır.

Hedef BGBM teklifini girdikten sonra biraz aşagıda youtube video linkinizi ekleyin ve ardında devam tuşuna basın.

ve ardından faturalandırma ayarlarınızı girin ve kayıt edin. Kayıt ettikten sonra ekranda tebrikler kampanyanız hazır yazısı alacaksınız. 24 ile 48 saat arası süren reklam inceleme sürecinin ardından reklamlarınız youtube’da görünmeye başlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz