Merhaba, biliyorum ki içerik üreticileri türkiyede milyonlarca site ile rekabet etmekte ve Google’da üst sırada olmak için canla başla mücadele etmekteler. Bu içeriğimde sizlere içeriğinizi ilk sıraya taşıyacak muhteşem bir bilgi ile geldim. Lütfen yazımızı dikkatli okuyun içeriğin Seo ayarlarını sizlere resimli olarak anlatıyorum.

Gerçek bilgiyi ulaştıran bir içerik ürettiniz ve aranma sonuçlarında görünmüyorsunuz bile peki ne yapmanız lazım biliyor musunuz? tabikide rakiplerimizi o içerik için araştıracağız araştırlamalar nasıl olaracak diye soracak olursanız hemen içeriğimizin anahtar kelimesini Google arama motoruna yazıyoruz.

Gördüğünüz gibi anahtar kelimemizi yazdık ve ilk 3 siteyi ziyaret ederek ortalama makalede kaç kelime var onları araştırdık ve bizim bu araştığımız kelimede ortalama kelime sayısı 800 işte burda yapmamız gerekenler ilk sayfada olmak için ortalama kelime sayısına göre içerikler üretmek. Yani biz ilk sayfada olmak istiyorsak içeriğimizi ilk sayfadaki içeriklerden daha uzun ve kaliteli yazmalıyız.

800 kelimelik bilgi dolu bir içerik ürettikten sonra içerik için Seo optimizasyonu yapmaya geldi.

Yukarıdaki resimde göreceksiniz, ilk paragrafımda anahtar kelimeme yer verdim ve Bold olarak yani önemli diye işaretledim.

“Aslında yabancılar Bold yazıları uzun sözleşmelerde önemli yerleri belirtmek için kullanmaktadırlar ve bu tüm sözleşmeyi okumaktansa önemli yerleri yani Bold olan kısımları okuyarak zamandan tasarruf etmektedirler ve ülkemizdede bu bir kuraldır, kullanıcın dikkat etmesi gereken yerler sözleşmelerde Bold yazılmak zorundadır.”

Aslında demek istediğim, uluslar arası bir standart olduğu için ilk paragrafta anahtar kelimemize yer vermemiz ve bunu önemli olarak işaretlememiz Google gözünde bilginin özenle hazırladığını çağrıştırmaktadır.

Gelelim See eklentisi ayarlarına, ben all in one seo eklentisi kullanıyorum ve ayarları onunla anlatmaya çalışacağım.

Hemen yukarıda görmüş olduğunuz benim standart ayarlarımdır, başlık kısmına makale başlığımı ekliyorum ve açıklama kısmına kullanıcıyı merak ettirecek bölümü çağrıştırıyorum ve anahtar kelimeme bir adet anahtar kelime ekliyorum. Unutmayın nerde çokluk orda B**’luk derler, o yüzden anahtar kelimemizi olabildiğince az ve hedef odaklı ayarlamak gerekir.

Okumalısınız:   Google Analytics İle Seo İlişkisi

Gel gelelim zurnanın zırt dediği yere Search Console ile Google Gibi Getir yapmaya.

İçeriğimizi yazdık ve yayınladık, ardından Search Console ekranına gidip içeriğimizin url adresini yukarıda bulunan arama motoruna yapıştıralım ve enter tuşu ile birlikte devam ediyoruz ve gelen ekranda Canlı URL’yi test et butonuna tıklıyoruz ve hemen ardından dizine eklenmesini iste diyoruz ve işlem tamam.

Bir dipnot bırakmak istiyorum, anahtar kelimemizi ilk paragrafta geçirmeyi unutmayın ve içeriğinizi ilk başta dediğim gibi rakiplerinizin makale sayısının ortalaması uzunluğunda yazın ve emin olun ki etkisinin olduğunu göreceksiniz.

Önerileriniz ve görüşlerinizi yorum olarak bırakmanızı çok isterim, okuduğunuz için teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz