Google akıllı alışverişler için yeni müşteri hedefli beta test yaptığını duyurdu. Yeni müşteri edinme “NCA” olarak adlandırılan bu yeni hedefleme türü, reklam verenlerin akıllı alışveriş kampanlayalarını, özellikle yeni müşteri edinmeye yönelik optimize etmesini sağlıyor.

Bu bilgiler LinkenIn ağında, Door4’te Steven John tarafından açıklandı:

Akıllı Alışveriş Nedir?

Google’daki manuel olarak yönetilen Alışveriş kampanyalarından farklı olarak Akıllı Alışveriş, reklamları kendi başlarına dağıtıyor ve test etmek için yapay zeka kullanarak kampanyayı otomatikleştiriyor.

Sistemin bir kullanıcının yeni olup olmadığını bilmesi için dikkate alınması gereken üç şey vardır:

Google’ın Yerel Verileri : Kendi verilerine dayanarak 540 günlük yeniden inceleme aralığı kullanır. Bu NCA Hedefi seçildiğinde otomatik olarak gerçekleşir.

Kendi Raporladığı Veriler: Reklam verenler, Global Site Etiketi ve yeni müşteri parametrelerinin bir kombinasyonuyla yeni müşterileri etiketleyebilir.

Birinci Taraf Listesi : Reklam verenler müşteri listelerini Google Ads’e yükleyebilir.

Google, reklam verenlerin mümkün olan en yüksek doğruluk için üçünden de yararlanılmasını önerir.

Toplam Dönüşümü Hesaplama

Toplam dönüşüm değerini belirlemek için yeni bir müşterinin değeri satın alma değeriyle birlikte kullanılır. Bu değer, teklif belirlemede ve kampanyanızı oluştururken girişte kullanılır.

Akıllı alışveriş kampanyalarının teklif stratejisi dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak olduğundan, hesapladığınız toplam dönüşüm değerine dayanacaktır.

Akıllı alış veriş reklamı nasıl verilir? bunuda sizlerle ilerleyen dönemlerde paylaşacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz