Merhaba, içerik üretiyoruz üst sıralarda çıkmaya çalışıyoruz ama seo çalışmamızda fazla bir etki görmüyor muyuz? İşte bu yüzden doğru içeriğe ulaştınız.

Bizler emek verelim, azim edelim, araştırma yapalım ve en önemlisi birşeyleri başarmak için vakit ayıralım ama gel görki vaktimizin değerini kullanıcıların belirlediğini yeni öğrenelim işte dünyanın halleri.

Tabi aklınızda yorumun seo için ne etkisi olabilir ki sorunun cevabını aradığınızı biliyorum o yüzden hemen konuya değinelim.

Diyelimki niche (niş) bir web siteniz var ve siz bu siteye seo yapıyorsunuz ama etkisini göremiyorsunuz, aslında niş siteler genelde pasif ama geliri yüksek siteler olduğu için ve içerik konusunda kıtlık yaşanabildiği için sitenin aktifliği gitmekte ve tabiki google amcamın, aktif olmayan sitelere değer vermemekte.

Anlatıma niş site üzerinden gidiyorum ama normal siteler içinde aynı şeyler geçerli, aktif olmayan site hangi site olursa olsun google amcamızın gözünde değersiz bir web sitesidir.

Tamamda siteye içerik giriyoruz ama içeriğimize gelen kişi sayısı çok az, yahu siz içeriğine giren sayısınımı arttırmak istiyorsunuz yoksa ana sayfanıza giren sayısınımı işte bunu düşünün, siz sitenize içerik giriyorsunuz ama içeriğin önüne bir müddet sonra farklı içerikler giriyor, peki google diğer içeriklerinize bakıyor mu bir haraketlilik olmadan, işte bu yüzden her yazılan içeriğin sonunda ziyaretçilerinizden yorum istemeyi esirgemeyin.

Neden yorum istemelisiniz?

İçeriklere yorum geldikçe o içerik ping servisleri tarafından güncelleme var diye google amcamıza iletilir, google amcamızda güncelleme varmış tarayın bakim o sayfayı o içeriği der ve içeriğinizdeki her güncelleme günden güne sizleri ilk sayfaya ve dahada ilerleyen günlerde sizleri ilk sıraya kadar yükseltebilmektedir.

tabi insanlardan yorum isterken “Allah rızası için bu içeriğe bir yorum bırak” diyerek istemekten bahsetmiyorum, sizler bu yazının sonunda içeriğe yorum isteme şeklimi göreceksiniz, aynı şekilde insanlardan yorum isteyerek içeriğinizin yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Okumalısınız:   Seo Eğitimi ve Sertifika Programı

İçeriğimize eklemek istediklerinizi hemen alt tarafta bulunan yorum kısmından eklemek istediklerinizi ekleyebilirsiniz. Sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duymaktayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz