Merhaba, biliyorum ki WordPress ile güzel içerikler ürettiğiniz sitenizin bulunabilirliğini arttırmak için SEO dostu site haline getirmeye çalışıyorsunuz. O zaman doğru yerdesiniz. “WordPress ile SEO dostu site nasıl yapılır?” diyor ve hemen anlatmaya başlıyorum.

Barındırma (Hosting)

Web sitemizin performansının, google için önemli bir faktör olduğunu biliyor musunuz. İyi bir barındırma (Hosting) seçimi web sitesinin çalışma süresini ve SEO performansını etkilemektir. Google, siteleri sıralarken site hızını dikkate aldığından dolayı wordpress site kullanıyorsanız WordPress hosting almak SEO açısından faydanıza olacaktır.

Sizler bir kullanıcı olarak, yavaş açılan bir web sitesinin açılmamasına tahammül edemediğiniz gibi google’da kullanıcıları düşünerek daha hızlı ve performansı yüksek sitelere öncelik vermektir.

Tema

Peki temanın SEO için etkisi nedir diye sordunuz mu hiç?

Arkadaşlar google botları hızlı olmayan bir temayı yani optimize edilmemiş bir temayı taramakta zorlandıkları için sizin içeriklerinizde etiketler kısmını tarama yapamadan sitenizden çıkmaktadırlar. Fakat arama motorları için optimize edilmiş temalar tercih ettiğiniz zaman, google botları sitenizda daha rahat tarama yapacak ve optimize edilmiş bir tema olduğu için sıralamanıza etki edecektir.

Bir kullanıcı olarak düşünmenizi istiyorum, gezinmesi zor olan bir web sitesini insanlar neden tercih etsin? O yüzden web sitelerimizi yaparken onu yapan olarak değilde kullanıcıymışız düşüncesi ile yapmak sitemizi optimize etmemizi sağlayacaktır.

SEO Eklentileri

SEO eklentisi kullanmadan girmiş olduğumuz içeriklerde yazı başlığınızı HTML sayfası başlık etiketi değeri olarak kullanır ve Meta açıklama etiketini eklemekle uğraşmaz. SEO eklentileri burada devreye giriyor ve içeriklerimizi SEO uyumlu hale getirmemizi sağlıyor.

SEO eklentileri Meta etiketi, Meta açıklaması gibi birçok şeyi optimize etmemiz için yardımcı oluyor ve içeriğimiz hakkında arama motorlarına daha detaylı bilgiler verip aramalarda yükselmemizi sağlıyor.

Okumalısınız:   Bankaların iş tanımı

SEO eklentileri sayesinde, içeriklerimiz google aramalarında yukarıdaki gibi görünecek ve daha detaylı birliler verecektir. Google detaylı bilgi alamadığı içerikleri, kullanıcıların bulmasınıda zor hale getiriyor o yüzden SEO eklentisi önemli bir faktördür.

Mobil Uyumlu Tema

Artık bilgisayarlar cebimizde, mobil cihazlarımız ile istediğimiz bilgiye anında ulaşıyoruz. Tabi bunu Google’da yine her zamanki gibi kullanıcıyı düşünerek önemli bir faktör olarak görmektedir.

Tema açıklamarında temanın mobil uyumlu olup olmadığını sizlere belirtiyorlar. Web siteniz için seçeceğiniz temanın mobil uyumlu olup olmadıgını mobil cihanızdan test etmeden kesinlikle almayın.

Yorumlarınızı Yönetin

İçeriklerinize gelen yorumları okumadan kesinlikle onaylamayın, spam yorumlar için günümüzde birçok yazılım gelişmiş durumda ve bu yorumlar web sitenizi spama götürür ve google gözünde siteniz artık bir hiç olmaya başlar. İçeriklerinizle alakalı olmayan yorumları onaylamayın.

Sosyal Medya Entegrasyonu

WordPress teması seçerken, sosyal medya entegrasyonunu unutmayın, sosyal medya bir SEO gereksinimi değildir fakat SEO ile yakından ilişkilidir, sitenize trafik elde etmek için önemli bir işlemdir.

Summary
Wordpress İle Seo Dostu Site Nasıl Yapılır?
Article Name
Wordpress İle Seo Dostu Site Nasıl Yapılır?
Description
Merhaba, biliyorum ki WordPress ile güzel içerikler ürettiğiniz sitenizin bulunabilirliğini arttırmak için SEO dostu site haline getirmeye çalışıyorsunuz. O zaman doğru yerdesiniz. "Wordpress ile SEO dostu site nasıl yapılır?" diyor ve hemen anlatmaya başlıyorum. <h3><strong>Barındırma (Hosting)</strong></h3> <h3><strong>Tema</strong></h3> <h3><strong>SEO Eklentileri</strong></h3> gibi faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekmedir. Daha fazlası için...
Author
Publisher Name
Mehmet Bilgin
Publisher Logo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz