Günümüzde artık internet ceplerimize kadar girmişken, hemen hemen neredeyse herkesin bir web sitesi bulunmakta. İnternetin sağladığı fırsatlarla birlikte WordPress’te bir fırsat olarak insanlara ücretsiz sunulmuş bir Web Sitesi alt yapısıdır.

WordPress Nedir?

Aslında, WordPress kendi web sitenizi veya blogunuzu oluşturmanın en basit, en popüler ve en kolay yoludur. WordPress internetteki tüm web sitelerinin % 35.2’sinden fazlasında kullanılmaktadır ve ziyaret ettiğiniz dört web sitesinden en az ikisi wordspress alt yapısını kullanıyordur.

Biraz daha teknik düzeyde anlatmak gerekirse, WordPress, GPLv2 altında lisanslanan açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir, bu da herkesin WordPress yazılımını ücretsiz olarak kullanabileceği veya değiştirebileceği anlamına gelir.

WordPress İle Ne Tür Web Siteleri Yapabilir?

Yıllar önce, WordPress daha geleneksel web sitelerinden ziyade bir blog oluşturmak için kullanılmaktaydı. Günümüzde, çekirdek koddaki değişiklikler ve WordPress’in eklentiler ve temaların büyük ekosistemi sayesinde , WordPress ile her türlü web sitesini oluşturabilirsiniz.

  • İşletme web siteleri
  • e-Ticaret mağazaları
  • Bloglar
  • Forum
  • Sosyal ağlar

Aklınıza gelen herşeyi wordpress ile hayata geçirebilirsiniz.

WordPress’i Kimler Kullanır?

WordPress, bireyler, büyük işletmeler doğrusu herkes tarafından kullanılabilir.

Hemen bir not, WordPress kullanıyoruz! Şu anda baktığınız site WordPress tarafından desteklenmektedir. 

Sizlerde mükemmel sitelere sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz